Archiwum Wystaw czasowych

Wystawa malarstwa Magdaleny Krężelok pt. RELACJE

Lena, bo taki jest pseudonim artystki w 2013 roku obroniła z wyróżnieniem dyplom malarski w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. O swoim malarstwie mówi, że jest to "bogata fakturalnie i kolorystycznie forma balansująca na granicy abstrakcji." 

Wernisaż wystawy odbędzie się 04.07.2018 r. o godz. 17.00 w muzeum.

 

Pozdrowienia z Beskidów

Serdecznie Państwa zapraszamy do Muzeum Beskidzkiego im. A. Podżorskiego na wystawę czasową kartek pocztowych pod tytułem "Pozdrowienia z Beskidów". Prezentowane pocztówki są ilustracją niebagatelnych przemian jakie dokonały się na przestrzeni czasu w Beskidach. Najstarsze pochodzą z lat 30 XX w. i są perełką fotograficzną. Można również wczytać się w korespondencję umieszczaną na odwrocie kartek. Wystawa potrwa do końca czerwca. 

Wystawę malarstwa Arkadiusza Legierskiego "Na drodze marzeń"

Zapraszamy do Muzeum Beskidzkiego na  wystawę malarstwa  Arkadiusza Legierskiego pod tytułem "Na drodze marzeń". Wernisaż wystawy  odbędzie się 14 marca o godz. 15.00 w muzeum.

WIERNI PRZYJACIELE WIŚLAŃSKICH EWANGELIKÓW

Muzeum Beskidzkie im. A. Podżorskiego w Wiśle zaprasza na wystawę “WIERNI PRZYJACIELE WIŚLAŃSKICH EWANGELIKÓW”, która będzie czynna od 11.10.2017 do 08.01.2018 r. Na wystawie prezentacja wielu ciekawych eksponatów z Działu Historii Muzeum Beskidzkiego, dotyczących życia ewangelików w Wiśle. Serdecznie zapraszamy (wernisaż 11.10.2017 r., o godz. 15.00)  

Wystawa "Biblia"

W okresie 30 sierpnia do 28 września Muzeum Beskidzkie im. A. Podżorskiego w Wiśle w imieniu Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej, Gminy Wisła, Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, Towarzystwa Biblijnego serdecznie zaprasza na wystawę “Biblia”. Ekspozycja jest niecodzienną okazją zobaczenia licznych wydań Pisma Świętego, poczynając od pergaminowych zwojów, przez kilkusetletnie egzemplarze wydane drukiem, po ekspozycję najnowszych wydań cyfrowych. W zbiorach m.in. unikatowe egzemplarze Biblii w 66 językach czy Biblia Brzeska – oryginalny przekład całości Pisma Świętego na język polski z XVI wieku. 

Wystawa „Z Ziemi Lubuskiej do Wisły"

Zapraszamy do Muzeum Beskidzkiego na wystawę Anny Saternus „Z Ziemi Lubuskiej do Wisły”.

Anna Saternus - Absolwentka Liceum Pedagogicznego w Gorzowie Wielkopolskim, a następnie Politechniki Wrocławskiej – Wydział Architektury. Od lat 70-tych XX w. wykonująca zawód architekta. Po przejściu na emeryturę rozpoczęła swoją przygodę z malarstwem.

  Kontakt

Muzeum Beskidzkie im. Andrzeja Podżorskiego
ul. P. Stellera 1, 43-460 Wisła
tel/fax: 033 8552250
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
bank: citi handlowy 15 1030 1087 0000 0000 9260 9006

  Foto

team1
team2
team3
team4
team5
team6
team7
team8
Back to Top