mgr Agnieszka Macoszek

Na lekcji w wiślańskiej szkole - Podczas lekcji muzealnej dzieci, młodzież zapoznają się w jaki sposób kiedyś uczyli się ich rówieśnicy. Piszą gęsim piórem oraz na tabliczce, uczą się liczyć na liczydle i śpiewać. Zapoznają się z zeszytami szkolnymi swoich rówieśników sprzed 100 lat oraz tekstami zadań szkolnych i obowiązkami ucznia. Na zakończenie każde dziecko dostaje zadanie w postaci krzyżówki do rozwiązania z wiadomościami zdobytymi podczas zwiedzania wiślańskiego muzeum. Ilość osób 25.

Wesele Górali Śląskich - uczestnicy mają możliwość poznać obrzęd weselny w tradycyjnej kulturze Górali Śląskich, będący częścią obrzędowości rodzinnej. Poznają pieśni oraz oracje weselne. Egzemplifikacją części obrzędu będzie pokaz i nauka czepienia, jako jednego z ważniejszych elementów wesela. Ilość osób 25.

Muzeum Beskidzkie im. Andrzeja Podżorskiego
ul. P. Stellera 1, 43-460 Wisła